Nowości

Fortepian

  • fot. Marta Stawska

Hanną Banaszak zagrał setki koncertów w najprzeróżniejszych miejscach w Polsce i zagranicą – od kameralnych klubów (Muzyczna Owczarnia w Jaworkach, kluby jazzowe w Wiedniu, Kolonii itp.) po wielkie sale koncertowe (udział w festiwalu Jazz Jamboree, koncercie pamięci Władysława Szpilmana w Sali Kongresowej, koncercie Zielono mi  w reżyserii Magdy Umer w hołdzie Agnieszce Osieckiej, koncercie jubileuszowym w ramach Festiwalu Czterech Kultur, jubileuszu pracy artystycznej Hanny Banaszak w Teatrze Nowym w Poznaniu czy koncercie w Studiu im. Agnieszki Osieckiej w radiowej Trójce). Brał też udział w nagraniu płyt studyjnych: Echa melodii zapomnianejBanaszakoftaTo miłość mi wszystko wyjaśniła (piosenki różnych wykonawców do tekstów Karola Wojtyły) i koncertowych. Warto wspomnieć liczne telewizyjne benefisy gwiazd polskiej estrady i sceny, zwłaszcza te w Teatrze Stu w Krakowie, podczas których pianista występował w zespole Hanny Banaszak.

Skowroński był pianistą w składach festiwalowych: Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w Chodzieży, Festiwalu im. Anny Jantar we Wrześni czy Festiwalu Polskiej Piosenki im. Janusza Kondratowicza w Luboniu. Od wielu lat regularnie nagrywa ścieżki dźwiękowe do spektakli Teatru Polskiego w Szczecinie (muzyka Adama Opatowicza). Współpracuje z Mirosławem Czyżykiewiczem (projekt Muzyka wieczorem do wierszy Jarosława Iwaszkiewicza), Katarzyną Jamróz i Rafałem Piechotą (program Kofta. Nastroje i żart)z kompozytorem Jarkiem Kordaczukiem i wokalistką Basią Raduszkiewicz (Pstryk! Abecadło, Jesienne ogrody), wokalistką Małgorzatą Wawruk i jej mężem, kompozytorem, aranżerem i dyrygentem, Marcinem Wawruk (Źródła); gra także w spektaklach Teatru Nowego (Moja Piaf, Życie to nie teatr, Mister Barańczak, Osiecka. Byle nie o miłości). Jest członkiem zespołu Good Staff, o którym Andrzej Poniedzielski powiedział, iż "łączy w sobie radość folku z radością renesansu". Od wielu lat współpracuje z kompozytorem Mariuszem Matuszewskim (wiele nagrań dla szkoły "Łejery"). Zapraszany przez wortal e-muzyk, testuje wprowadzane na rynek instrumenty klawiszowe. Współpracuje także z wieloma poznańskimi aktorami, aktorkami i piosenkarkami, współtworząc – również aranżacyjnie – wiele programów artystycznych, składających się na barwną mozaikę oferty koncertowej artysty.

Tam, gdzie to tylko możliwe, muzyk chętnie sięga po instrumenty klawiszowe. Tak jest w przypadku współpracy z Rui Carlos Ferreira - czarnoskórym ex-wokalistą legendarnej grupy pop-dance Bad Boys Blue - oraz Felicjanem Andrzejczakiem, byłym wokalistą jednej z ikon polskiego rocka, zespołu Budka Suflera.