Nowości

Jacek kierownikiem muzycznym i aranżerem trasy pamięci Zbigniewa Wodeckiego „Twój Jubileusz - Artyści w hołdzie”

Aktualności » Jacek kierownikiem muzycznym i aranżerem trasy pamięci Zbigniewa Wodeckiego „Twój Jubileusz - Artyści w hołdzie”

26 października 2017 rusza, a właściwie swoistą kontynuację będzie miała przerwana tragicznie wiosną 2017 trasa koncertowa Zbigniewa Wodeckiego. Jej kierownikiem muzycznym oraz autorem wszystkich aranżacji symfonicznych został Jacek Skowroński.

W zgodzie z wolą rodziny artysty, decyzją managera i reżysera koncertów, tragicznie przerwana trasa "Mój Jubileusz” Zbigniewa Wodeckiego będzie kontynuowana. Zaplanowane koncerty zmienią nazwę na „Twój Jubileusz” i będą hołdem dla wybitnego muzyka i wspaniałego człowieka, jakim był Zbigniew Wodecki. Podczas koncertów usłyszymy najpiękniejsze utwory artysty w wykonaniu gwiazd polskiej sceny muzycznej. Wśród nich znajdą się osoby, które w sposób szczególny związane były ze zmarłym artystą - czytamy na stronie producenta wydarzenia.

22-go maja 2017 roku odszedł wspaniały artysta, przyjaciel, człowiek którego szanowaliśmy i lubiliśmy niemal wszyscy. Zbigniew Wodecki. Pustka, która po sobie pozostawił nigdy nie zostanie wypełniona. Równo rok temu rozpoczęliśmy przygotowania do jubileuszowej trasy koncertowej po Polsce. Zbyszek cieszył się bardzo na te spotkania z Państwem w niemal całym kraju. Pierwsze dwa koncerty pt. ”Mój Jubileusz” odbyły się w Poznaniu w marcu tego roku i zgromadziły komplet publiczności. Nikt z nas nie przypuszczał wtedy, że trasa zostanie przerwana w tak brutalny sposób... Zbigniew zostawił nam jednak swoją muzykę i dlatego po długich nocnych naradach postanowiliśmy, że chcemy zakończyć tę trasę dla Zbyszka, oddając mu hołd i nasz bezwarunkowy szacunek. Aktualnie rozmawiamy z artystami, którzy wystąpią podczas koncertów poświęconych pamięci Zbyszka. Będziemy Państwa informować na bieżąco o przebiegu naszych działań. Pożegnamy Zbyszka w sposób jaki należy żegnać wybitnego człowieka. Wśród przyjaciół, znajomych i przy dźwiękach jego najpiękniejszych przebojów. Nigdy o Tobie nie zapomnimy. To będzie „Twój Jubileusz” - piszą z kolei Mariusz Nowicki - manager artysty - i Jacek Lisewski - reżyser.

Jacek Skowroński otrzymał zadanie zaaranżowania na nowo wszystkich 24 piosenek, wchodzących w skład koncertu. Czasu nie było wiele, tempo pracy było iście zawrotne, a i skład zespołu nie był mały: zespół muzyczny Zbigniewa Wodeckiego (Tomasz Filipczak - piano, Maciej Mąka - gitary, Mirosław Wisniewski - bas, Paweł Twardoch - perkusja, Piotr Kończal / Grzegorz Siek - instr. perkusyjne, Jarosław Zawadzki - saksofony / keyboard) i Orkiestra Collegium F pod batutą prof. Marcina Sompolińskiego. W programie znalazły się zarówno znane przeboje Mistrza, jak Zacznij od Bacha, Izolda, Lubię wracać tam, gdzie byłem, jak również utwory mniej popularne, a równie piękne. Wykona je śmietanka polskiej sceny muzycznej: Halina Frąckowiak, Olga Bończyk, Katarzyna Jamróz, Beata Rybotycka, Grupa MoCarta, Jacek Wójcicki, Kuba Badach, Sławomir Uniatowski, Łukasz Zagrobelny, Jacek Kotlarski, Paweł Okła i skrzypek Mariusz Patyra. Trasa obejmie 8 największych sal koncertowych w Polsce.

 

 

+